Nyheter

Helt vilt fra Norgesgruppen

Norgesgruppens leverandørselskap Unil gjør en kjempesatsing på vilt i septembervinduet. Totalt lanseres 18 produkter under Folkets-paraplyen.

Publisert Sist oppdatert

Folkets er Norgesgruppen og Unils medium brand på kjøtt, og hvor sortimentet kjennetegnes av mye import og spesialiteter. Nå utvides serien kraftig med en storsatsing på viltkjøtt.

– Vi ser et behov for dette ute i markedet; folk ønsker seg et bredere utvalg på vilt, noe litt mer enn bare reinsdyrskav. Samtidig skal det ikke være for kostbart, sier markedssjef Nina Brendsrud Andersen i Unil til Handelsbladet FK.

– Dette er produkter vi ikke har sett på emv før, men nå mener vi markedet er modent, legger hun til.

– Folkets-merket har blitt så populært at vi mener det er riktig merke å lansere viltsortimentet under. Folkets skal favne bredt, og vi ønsker at folk skal kunne kjøpe vilt til middag også midt i uken uten å oppleve at det blir dyrt. Her blir det mulig å kjøpe elgkarbonader til hverdagspris, forsikrer Brendsrud Andersen.

Serien inkluderer også eksklusive produkter som indrefilet av dåhjort, og da må man være forberedt på å bla opp med litt mer. Markedssjefen poengterer imidlertid at også disse produktene vil ligge godt an prismessig, sammenlignet med varer fra merkevareleverandørene.

– Og kvaliteten skal være helt på høyde med det Gilde og andre leverer, sier Nina Brendsrud Andersen.

Det kommer også en rekke andre produkter i Folkets, som en ny hverdagsserie på pålegg og ulike kjøttprodukter.

– I septembervinduet kommer det desidert flest produkter i Folkets, men det skjer en hel del i de andre brandsene, også. Vi har for eksempel 19 nye produkter i Jacobs, der det blant annet kommer tørrvarer som kaffe og knekkebrød. I tillegg kommer vi med nye pølser. Vi har økt kjøttandelen i pølsene, og nå trekker vi frem kjøttandelen på emballasjen. Her har vi en kjøttandel på opptil 91 prosent, og det er mye i denne typen produkter, sier Brendsrud Andersen.

Også i serien Fersk & Ferdig er det nyheter på vei ut i butikk. – Vi utvider sortimentet på Fersk & Ferdig hele tiden. Denne gang er det Reinsdyr-karbonader med fløtesaus og Kylling Tikka Masala, sier Nina Brendsrud Andersen.

Powered by Labrador CMS