Nyheter

Her er den første økofilmen

I disse dager braker den største felles økologiske markedsføringskampanjen løs for å gi forbrukerne kunnskap om økologisk matproduksjon. Her kan du se den første økofilmen.

Publisert Sist oppdatert

– Forbrukerne vet ikke nok om forskjellen på økologiskprodusert mat og ordinær mat. Derfor har vi valgt å ha et tydelig budskap slik at forbrukeren kan ta bevisste valg i kjøpsøyeblikket, sier adm.dir Nina Sundqvist i Matmerk som står bak kampanjen.

Sist gang det var en større felles markedsføringskampanje for økologisk mat i Norge var i 2008. Gjennom 2013 vil den nye kampanjen særlig vektlegge økologisk kjøtt, egg og melk.

– Alle skal ha mulighet til å ta informerte kjøpsvalg og vi ønsker et stort matmangfold i butikkhyllene for å kjøpe mat som er naturlig, ekte, lokal, fersk, miljøvennlig, dyrevennlig, rettferdig og klimavennlig. I den sammenheng vil økologiske produkter være det naturlige valget for mange, sier Sundqvist.

Det økologiske budskapet formidles til forbrukerne på tv, internett og i papirannonser.

Se den første filmen her:

Powered by Labrador CMS