Nyheter

Her og Nå slår tilbake

– Juleutgaven i 2009 er en av de bedre salgsutgavene i Her og Nås historie, og har aldeles ikke den nedgangen fra i fjor som Finansavisen påstår, sier redaktør Gunnar Bleness.

Publisert Sist oppdatert

Finansavisen har i dag et oppslag om juleopplag og status i Her og Nå i 2009 . Nå slår redaktør Gunnar Bleness kraftig tilbake i en pressemelding.

– Her og Nås juleutgave i 2009, med jule-cd, er årets desiderte salgshøydepunkt. Dette er også en av de bedre salgsutgavene i Her og Nås historie, og har aldeles ikke den nedgangen fra i fjor som Finansavisen påstår. Gjennom jule- og nyttårshelgene har Her og Nå til sammen solgt nærmere en halv million blader, sier Bleness.

Ifølge redaktøren er ukebladet utfordret på opplagssiden med en fortsatt fallende trend i 2009, men nedgangen blir langt lavere enn i 2008, både prosentuelt og i rene opplagstall. Markedsandelen for Her og Nå i forhold til hovedkonkurrenten Se og Hør vil imidlertid være tilnærmet uforandret gjennom 2009.

– Finansavisen har tydeligvis fått tak i salgstall for noen spesielt dårlige enkeltuker i andre halvår, blant annet fra en uke med halvparten så mange salgsdager som vanlig. Deretter ser man bort fra informasjonen om hvordan opplagssituasjonen faktisk utvikler seg i 2009, og forsøker i stedet å tegne et bilde av et ukeblad i krise. En krise som det er vanskelig å kjenne seg igjen i, sier Gunnar Bleness, som har følgende spark til Finansavisen:

– Det å foretrekke at situasjonen beskrives korrekt, også når man skal omtale opplagstall utenom de offisielle målingene. Det har altså Finansavisen ikke gjort. De har for øvrig ikke engang klart å trykke bilde av riktig person i sin artikkel, men funnet et bilde i arkivet av min bror Carsten i stedet for meg.

Powered by Labrador CMS