Nyheter

«Holidays are coming»-traileren på Norges-turné

Nå legger den populære juletraileren til Coca-Cola – kjent fra «Holidays are coming»-filmen – ut på sin årlige førjulsturné i norske byer og tettsteder.

Publisert Sist oppdatert

Juletraileren starter i Tromsø 26. november, og kjører nedover kysten før den avslutter turen 19. desember i Oslo.

– I år er det 20 år siden vår klassiske julefilm «Holidays are coming» ble sendt for første gang. For mange har det vært et sikkert tegn på at julen nærmer seg når traileren ruller over TV-skjermen med sitt kjente lydspor, sier kommunikasjonssjef Mette Vinther Talberg i Coca-Cola i en pressemelding.

De siste årene har det også blitt en populær førjulstradisjon at «Christmas Caravan» reiser på Norges-turné.

– Hvert år får vi en rekke henvendelser fra folk som gjerne vil ha besøk av juletraileren, og det er ingen tvil om at mange synes det er ekstra stas å se «Christmas Caravan» med alle lysene på ordentlig. Juletraileren er et populært fotomotiv, også når den ruller på veien, sier Vinther Talberg.

Selv om filmen ikke er sendt på norsk TV de siste årene, er altså juletraileren fortsatt med på å skape julestemning blant nordmenn. Og på YouTube ligger den tilgjengelig for alle som ønsker et gjenhør med det klassiske «Holidays are coming»-lydsporet.

I år har kjøpmenn i dagligvarebutikker over hele Norge konkurrert for å få juletraileren på besøk til deres by, og ved deres butikk. De som har gått av med seieren gleder seg til å gjøre ekstra stas på dem som kommer innom butikkene når traileren er i området.

– Vi ønsker å spre litt glede i en hektisk førjulstid og gi alle en handletur utenom det vanlige. Vi lover god julestemning med julemusikk, smaksprøver og juletraileren som lyser opp i vintermørket. Julenissen og hans gode hjelpere kommer også til å være der, og noen heldige butikkunder kan til og med vente seg en førjulsoverraskelse fra nissen selv, avslører Shopper Marketing Manager Karen-Sofie Stenzel hos Coca-Cola.

Powered by Labrador CMS