Rekordoppmøte: I år har 290 personer meldt seg på til Høstmøtet, og det er ny rekord. Salen er stinn av toppsjefer fra handel og industri. I rekkene nærmest kameraet skimtes både en Q-sjef, Matmerk-sjef, Meny-sjef og en Orkla-topp!

Nyheter

Høstmøtet er igang

DLFs årlige Høstmøte i Tønsberg er igang, og hele dagligvare-Norge er på plass.

Publisert Sist oppdatert

Det er tredje torsdag i oktober, og bransjen er samlet i Tønsberg på DLFs Høstmøte. Nær 290 personer er påmeldt, noe som er ny rekord.

– Det var all time high i fjor, og vi har ny rekord i år. Jeg tror vi har truffet veldig godt med programmet. Dessuten ser vi at bransjen rett og slett trenger en slik møteplass som DLFs høstmøte er, sier adm. direktør Helge Hasselgård i DLF til Dagligvarehandelen i minuttene før konferansen åpnet. klokken 10
Konferansier Guri Solberg nevnte innledningsvis viktige ting det snakkes om i bransjen: konkurransesituasjonen, eierforhold og Ole Robert Reitan, ramset hun opp. Og så skal det handle mye om endring. Både norske og internasjonale foredragsholdere står på programmet.
I år er det et nytt konsept, «DLF Talks», med korte, innholdsmettede presentasjoner på maks åtte minutter. Det bli 10 slike «Talks», både fra medlemmer og andre i bransjen, i løpet av dagen. Ikke minst skal den nevnte Ole Robert Reitan opp på podiet, i tillegg til NG-sjef Runar Hollevik, Coop-sjef Geir Inge Stokke og mange flere.

DLF har dermed samlet alle dagligvaretoppene for andre gang på rad, og det er ikke minst knyttet stor spenning til hva Reitan har å si til forsamlingen. Rema har som kjent hatt motgang i år, og har skapt mye liv og røre i bransjen med bestevennstrategien sin. Flere av tilhørerne i salen ble rammet hardt, mens andre fikk vesentlig bedre hylleplass.

Powered by Labrador CMS