Nyheter

Hva er galt med leverpostei?

«Hva er galt med leverpostei», skriver styreleder Stein Erik Hagen i et leserinnlegg i Dagens Næringsliv fredag.

Publisert Sist oppdatert

Hagen tar et oppgjør med «de som mener det er mer høyverdig å produsere cellulose enn leverpostei, og at kjemikaler er langsiktig industribygging, mens Stabburet eller Tine ikke er det».

Hagen skriver at tungindustrielt nostalgi preget debatten om norsk industri. Leserinnlegget over en helside i Dagens Næringsliv er en hyllest til merkevarebedriftene innen næringsmiddelindustrien, en sektor som ofte drukner i debatten der representantene for tungindustrien setter dagsorden.

«Det jeg snakker om er leverpostei, pølser, syltetøy, melk, makrell i tomat, fiskekaker, kjøttkaker, pizza, potetgull, sauser og mye annet norske familier har på matbordet til hverdags eller helgekos. Det er Norges nest største industrisektor som leverer disse produktene og mange andre», skriver Hagen.

Hagen tar et oppgjør med deler av fagbevegelsen som er sterkt kritisk til at Orkla prøver å skaffe andre eier til sine selskaper innen eiendom, aksjer, kjemikalier og aluminium, mens man glemmer de tunge merkevarebedriftene.

«I sin ekstreme form ser vi en nedvurdering av næringsmiddelindustrien tydelig i en kommentar av Dagbladets John Olav Egeland her om dagen. Under tittelen Potetgull-strategien” oser det av forakt, skriver Hagen og siterer fra kommentaren. ”Orkla var et konglomerat hvor styrken lå i samspillet mellom industriell og finansiell kompetanse. Nå reduseres det gradvis, og tyngdepunktet, hvis det kan kalles det, flyttes til pizza, leverpostei og snacks».

Hva kan forklaringen være på at oppegående mennesker mener at det er mindre industrielt å satse i en av Norges viktigste industrisektorer, og at det er viktigere og mer høyverdig å satse på solceller og kjemikalier, enn på Stabburet og Lilleborg, spør Hagen. Det er en holdning som Hagen mener er «en fornærmelse mot titusener av arbeidstagere over hele landet».

Powered by Labrador CMS