Nyheter

Ikea best likte bedrift i Norge

Nordmenn har kåret Ikea til best likte selskap. Dermed skyves Tine, som var nummer én i fjor, ett hakk ned.

Publisert Sist oppdatert

For første gang på 19 år går et utenlandskeid selskap helt til topps i den årlige undersøkelse utført av Synovate.

På de neste plassene er dagligvarebransjen godt representert. Tine er nummer 2, Coop nummer 3, Stabburet nummer 6, Gilde nummer 7 og Nidar nummer 8, viser oversikten i Aftenposten.

Gilde lå helt nede på en 70. plass i 2006 og har siden den gang klatret opp på 7. plass i fjor. – Selv om plasseringen i år er den samme, er det en markert vekst i antall som liker merkevaren, samtidig som færre misliker Gilde. Dette er strålende, selv om vi gjerne skulle ha klatret noen plasser oppover, sier kommunikasjonsdirektør i Nortura, Nina Sundqvist.

– Samtidig gleder vi oss over at Prior, klatrer fem plasser oppover og ligger nå på en 12. plass, sier Sundqvist.

Spesielt innen reklame og informasjon scorer Gilde høyt, og ligger her oppe på en 4. plass.

– Vi ser at utviklingen går i riktig retning på de fleste områder, og at målbevisst jobbing har gitt resultater ute blant forbrukerne. At vi klarer å opprettholde vårt gode omdømme, er sterkt når vi har vært gjennom en tøff omstillingsprosess i konsernet, sier Sundqvist.

Powered by Labrador CMS