Nyheter

Ikea blant verdens mest attraktive arbeidsplasser

For tredje året på rad ligger Ikea på Universums liste over verdens mest attraktive arbeidsplasser. Selskapet havnet på 30. plass blant verdens økonomistudenter og 45. plass blant ingeniør- og IT-studenter.

Publisert Sist oppdatert

Ikea er det eneste nordiske selskapet som når opp blant økonomistudentene, til tross for at selskapet har sunket på listen de siste tre årene, ned fra en 21. plass i 2012.

– Vi har 135.000 ansatte verden over. For oss er det svært viktig at vi har en positiv effekt på alle disse menneskenes liv, skriver Ikeas presseavdeling til E24.

Ingen norske selskaper var på noen av listene. Undersøkelsen gjøres hvert år og inneholder svar fra 111.503 økonomistudenter og 102.618 ingeniør- og IT-studenter verden over, ifølge Universums mediepresentasjon.

Her er verdens mest ettertraktede arbeidgivere:
Arbeidsgivere Global Business ranking 2014

  1. Google
  2. EY (Ernst & Young)
  3. PwC (PricewaterhouseCoopers)
  4. KPMG
  5. Deloitte
  6. Microsoft
  7. Procter & Gamble (P&G)
  8. Goldman Sachs
  9. Apple
  10. J.P. Morgan

Arbeidsgivere Global Ingeniør og IT ranking 2014

  1. Google
  2. Microsoft
  3. BMW Group
  4. Apple
  5. GE
  6. IBM
  7. Intel
  8. Siemens
  9. Sony
  10. Shell
Powered by Labrador CMS