Nyheter

Ingen Europris på Bryne

Bryne Eiendom fikk ikke lov å bygge slik som de ville. Dermed blir det ikke plass til Jysk og Europris i Morenefaret på Bryne.

Publisert Sist oppdatert

I fjor søkte Bryne Eiendom Time kommune om å få sette opp to nye bygg i Morenefaret langs riksveg 44. Inn i byggene skulle det etter planen være plass til kontor, lager og 3000 kvadratmeter med detaljhandel. Rådmannen sa nei til planene fordi det både i lokale og regionale planer står at det maks kan etableres 1000 kvadratmeter detaljhandel utenfor sentrumskjernen. Meningen er å beskytte handelen i Bryne sentrum for konkurranse, skriver Jærbladet.

Flertallet av politikerne i lokal utvikling var uenige og sa ja til utbyggers forslag. De ville tilby lokaler til bedrifter med varer som krever mer plass og som kundene trenger bil for å hente. Både Jysk og Europris var interessert i å flytte inn i de nye lokalene. Men etter at fylket satte foten ned, og det ikke ble enighet etter mekling, har begge leietakerne trukket seg.

Powered by Labrador CMS