Freia-sjokoladen får fortsatt ligge i dagligvarehyllene – i alle fall inntil videre.

Nyheter

Ingen Freia-boikott hos Coop inntil videre

Coop Norge har besluttet at det ikke blir noen boikott av Freia nå, blant annet fordi en boikott vil få store konsekvenser på flere områder.

Publisert Sist oppdatert

­– Denne saken langt større enn å handle om en enkelt leverandør. En eventuell boikott vil få store konsekvenser på flere områder, og vi ser det derfor som vårt ansvar å utrede grundig før vi tar eventuelle beslutninger som vil treffe mange, opplyser kommunikasjonsdirektør Bjørn Takle Friis i en epost til Dagens Næringsliv.

Han understreker at det er viktig for konsernet å forholde seg til EUs vedtatte sanksjoner mot Russland.

– Denne saken ligger slik vi tolker den, utenfor dette, og vi har derfor bedt myndighetene om tydelige signaler og retningslinjer i denne spesifikke saken. Myndighetene har gjennom mediene signalisert at de ønsker en dialog i løpet av uken, og vi ser fram til å få noen tydelige og prinsipielle avklaringer slik at vi kan ta gode og veloverveide valg i en svært krevende sak, sier han.

Powered by Labrador CMS