Nyheter

Ingen pangstart for reven

Aschehoug lanserte i november boken «Hva sier reven?» i et opplag på hele 100 000. Over halvparten av bøkene selges i kiosk og dagligvare, men mens boken blir revet ut av butikken i USA, tyder ikke de norske salgstallene så langt på noen pangstart.

Publisert Sist oppdatert

Antall butikker som har boken inne er på nivå med det Jo Nesbøs «Politi» hadde, men salget har ikke skutt skikkelig fart i Norge. Ikke ennå i hvert fall.

– Denne lå inne i frivillig sortiment og vi har kun solgt 737 stykker så langt. Det er mye svakere enn forventet. Vi har hatt stor suksess med boksalg tidligere, og «Hva sier reven?» har en god pris i Kiwi. Vi hadde derfor større forventninger til denne, sier Kristine Aakvaag Arvin i Kiwi til Handelsbladet FK.

Boken har heller ikke tatt helt av i Ica og Rimi, men har i det minste kommet seg opp på bestselgerlisten i bokkategorien.

– Dette er en typisk julegave, og vi forventer at hoveddelen av salget vil komme inn mot kommende helg og videre inn mot julaften, sier sortiment- og innkjøpssjef Tim Gustavsson i Ica Norge.

I USA har boka fått bein å gå på. Amazon.com, som for øvrig selger boken til en brøkdel av den koster her hjemme (under 70 kroner), er for tiden utsolgt.

Powered by Labrador CMS