Nyheter

Innovasjonspris til Q Skyr

Q Skyr fra Kavli Norge er tildelt DLFs innovasjonspris. Tildelingen fant sted under DLFs høstmøte torsdag ettermiddag.

Publisert Sist oppdatert

Om Q Skyr fra Kavli Norge sier juryen følgende:

· Et helt nytt og meget smakfullt produkt

· En ekte innovasjon i alle kanaler

· Gir forbrukeren et sunt alternativ

· Emballasjen kommuniserer innholdet på en svært tydelig måte

· Har gitt ny konkurranse og kraftig verdivekst i kategorien

DLFs Innovasjonspris ble opprettet i 2007 for å sette fokus på produktutvikling og innovasjon blant merkevareleverandørene. Det er DLFs medlemmer som selv melder inn sine produktkandidater. De tre tidligere vinnerne er: Lakseporsjoner med grønnsaksfyll fra Hallvard Lerøy, Prior Rett på grillen fra Nortura og Vita hjertego´Gul fra Mills.

– Daglivareleverandørenes innovasjonspris bekrefter at Q Skyr er et banebrytende produkt, som på mindre enn et år har greid å forandre forbruksmønsteret for mellommåltider og lettyoghurt, sier adm direktør i Q-meieriene Bent Myrdahl i en kommentar.

I sitt første år solgte Skyr for 73,6 millioner kroner i norsk dagligvarehandel.

– Vi ser at yoghurtkategorien er den kategorien som vokser mest blant de typiske mellommåltidene, og Skyr har alene stått for 22 prosent av verdiveksten i det totale yoghurtmarkedet det siste året. Dette er sterke tall, mener Myrdahl.

Powered by Labrador CMS