Nyheter

Isklar i 3D

Fredag hadde flaskevannleverandøren Isklar premiere på en interaktiv 3D-reklame på Colosseum kino i Oslo.

Publisert Sist oppdatert

Reklamen for Isklar er et spill hvor publikum sammen skal manøvrere fartøyet Isklar gjennom smale isfjell i et brelandskap. I tillegg til spillet har publikum anledning til å gå på et levende gulv i foajeen. Både spill og gulv kan oppleves på Colosseum ut mars.

Den interaktive 3D-reklamen for Isklar er utviklet av britiske Tangibal Media, og er et samarbeid mellom CAPA kinoreklame, Isklar, Starcom og Tangibal Media. Sistnevnte har utviklet en teknologi som består av kamera, infrarøde scannere og sensorer som er plassert bak kinolerretet.

– Premieren på fredag viste at publikum tok spillet svært godt i mot. I stedet for å passivt se en reklame, var publikum aktivt med i å styre Isklar, noe som skaper et helt annet engasjement hos målgruppen med tilhørende større effekt både mht oppmerksomhet og liking, sier markedssjef Cathrine Aasen i Isklar i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS