Nyheter

Jan Paul Bjørkøy tar over etter Burud

Jan Paul Bjørkøy (56) er fra i dag konstituert som profilhusleder i Kiwi minipris. Bjørkøy konstitueres som følge av Per-Erik Buruds tragiske bortgang, skriver Norgesgruppen i en pressemelding.

Publisert Sist oppdatert

Jan Paul Bjørkøy har vært ansatt i Kiwi siden 1994. Han var frem til da daglig leder i Butikkdrift AS, som gikk inn i Kiwi-kjeden med 32 butikker i 1994. Det førte til en dobling av antall butikker i Kiwi.

Bjørkøy har siden den gang vært med i ledergruppen i Kiwi og har jobbet tett med Per-Erik Burud gjennom 17 år. Han har gjennom disse årene hatt ulike stillinger og styreverv, vært regionsjef i Kiwi region Innland i mange år, og kommer nå fra stillingen som driftssjef med ansvar for 8 regioner i Kiwi Norge. Jan Paul har også mange års erfaring fra butikk.

Jan Paul Bjørkøy har sin utdannelse fra Kjøpmannsinstituttet, nåværende Varehandelshøyskolen.

Powered by Labrador CMS