Nyheter

Jordan hos Orkla

Fredag feiret Jordan sitt 175-årsjubileum med brask og bram. Samme dag ble Orkla den formelle eieren av bedriften.

Publisert Sist oppdatert

Det var en spesiell setting da Jordan feiret 175-årsjubilelum på Oslo Plaza sist fredag. Samme dag ble nemlig de siste formalitetene unnagjort, slik at Jordan heretter er en Orkla-bedrift.

– På en måte er dette mitt farvel til Jordan, sa adm. direktør Per-Arnfinn Brekke, 6. generasjon etter grunnleggeren Wilhelm Jordan, i en tale til de ansatte under festmiddagen. Han oppfordret de ansatte til å vise de nye eierne hva Jordan-kulturen er god for. – Deres verdier berike et nytt styre. Vær hjelpsomme med å hjelpe Orkla å forstå dere, da vil de inkludere dere. Denne kulturen har gitt oss suksess i 175 år.

Også konsernsjef Åge Korsvold var på plass under jubileumsfesten, og gratulerte de ansatte med dagen og ønsket dem «velkommen til familien».

Oslos ordfører Fabian Stang trodde ikke de ansatte hadde noe å bekymre seg over selv om de får nye eiere. – Selv ikke Orkla har så god råd at de skusler bort Jordan, så jeg tror dette skal gå bra, sa Stang til applaus fra salen.

Powered by Labrador CMS