Nyheter

Kårer Årets julemat i dag

I dag kåres Årets julemat 2009. Nærmere 170 kjøttprodukter, flere enn noen gang, deltar i konkurransen.

Publisert Sist oppdatert

Årets julemat 2009 er et arrangement som gjennomfører bedømming og smakstesting av juleprodukter som er i handelen, i regi av Kjøtt- og fjørfebransjens Landsforbund (KLF) og med Opplysningskontoret for kjøtt (OFK) som medarrangør.

De største klassene i år er julepølse, pinnekjøtt og julepålegg. De øvrige klassene er sylte, ferdig stekt/kokt julemat, ferdigjulemat (helt måltid), medisterkaker og tradisjonsprodukter.

Statssekretær Ola T. Heggem i Landbruks- og matdepartementet holder innlegg og deltar på kåring av Årets julemat på Etterstad videregående skole i ettermiddag. Heggem deler ut pris til Årets tradisjonsprodukt.

Powered by Labrador CMS