Nyheter

Kiwi runder 100 butikker i Danmark

Denne uken åpner Kiwi sin butikk nummer 100 i Danmark. Det skjer i Nørresundby utenfor Aalborg.

Publisert Sist oppdatert

– Ambisjonen er å bli danskenes foretrukne lavpriskjede. I år har Kiwi Danmark åpnet 15 nye butikker, og det er den kjeden i Danmark som har hatt mest fart på etablering av nye butikker i år. Med nye eiere og ny administrerende direktør på plass, ser Kiwi nå frem mot 200 danske butikker, sier adm. direktør Jan Paul Bjørkøy i Kiwi Norge.

Hans nye, danske kollega heter Carsten Hansen og kom fra stillingen som direktør for Netto i Sverige 1. oktober i år.

– Lavprissektoren vokser fortsatt, og det samme gjør vår tilstedeværelse og synlighet. Vi setter nå fullt fokus på å løfte Kiwi opp som en anerkjent aktør i lavprismarkedet. Med 100 butikker har vi et solid grunnlag for fortsatt vekst. Samtidig innfører vi noen justeringer, slik at vårt konsept kommer enda nærmere det de danske forbrukerne forbinder med lavpris, forteller Carsten Hansen.

– Fremover vil Kiwi ha et stramt fokus på våre sterke priser og på selve kundeopplevelsen. Dels i vår markedsføring og tilbudsaviser. Dels i butikkinnredningen, hvor vi gir plass til det som driver forbrukeres lavprisinnkjøp, nemlig sterke priser, gode tilbud og masser av ferskvarer, tilføyer han.

Powered by Labrador CMS