Nyheter

Kjøper veikroker

Kjøpet av ti veikroer på Østlandet åpner for flere etableringer av den svenske hamburgerkjeden Max, og kanskje noen dagligvarebutikker.

Publisert Sist oppdatert

Det skriver Dagens Næringsliv lørdag i en reportasje om at Veikroer Eiendom as er solgt til Hans Anton Nilsen og hans familie. Familien står blant annet bak den norske etableringen av hamburgerkjeden Max, og oppkjøpet åpner for flere etableringer. Eiendommene som er kjøpt ligger ved Drammen (2), Holmestrand, Rygge (2), Kløfta, Vestby, Espa, Lillehammer og Sollikrysset. Alle eiendommene er utleid til Marché.

– Max skal bli en landsdekkende burgerkjede, og vi vet fra Sverige at veilokasjoner er ekstrem viktige. Det er ofte der de store pengene ligger på grunn av helt andre leiepriser enn i byene. Vi hadde en stund en dialog med Mache med tanke på samlokalisering med dem, men de endte med at vi kjøper eiendommene Marche leier, sier Børre Halvorsen som er daglig leder i Max-kjeden.

– Det betyr at vi tar sikte på å etablere Max i tilknytning til Marché på flere av veikroene. Noen steder har vi lokaler klare allerede og andre steder vil vi vurdere å utvide eksisterende bygningsmasse. Målet vårt er gjøre stoppestedene langs veien mer interessante, og det kan blant annet bli aktuelt å etablere dagligvareforretninger flere steder, sier Halvorsen til Dagens Næringsliv.

Ifølge avisen var handelen på rundt 100 millioner kroner. Porteføljen på ti består av 88 mål tomt og 11.500 kvadratmeter eiendom.

Powered by Labrador CMS