Nyheter

Klare med nypoteter

Reddal Fellespakkeri er klar til å sende ut årets nypoteter til butikkene.

Publisert Sist oppdatert

Det som gjør nypoteten unik, er at den høstes før den har vokst seg helt ferdig. Det er dette som gir nypoteten den unike og særegne smaken. På Reddal Fellespakkeri har de fire ulike nypotetsorter. De har Juno og Rutt som er to røde sorter, samt to gule sorter som heter Solist og Arielle.

– Norskprodusert mat er viktig. Det er trygt og godt, noe vi vet forbrukerne vil ha. Derfor ønsker vi å synliggjøre norsk opprinnelse og det gjør Nyt Norge-merket på en fremragende måte, sier Gurine Seland i Reddal Fellespakkeri i en pressemelding.

– Nypotetens sesong varer kun i to måneder, så det gjelder å nyte de norske nypotetene nå, sier Seland. Potetene settes ned i puljer slik at det tilbys ferske poteter gjennom hele sesongen.

Reddal ligger i Grimstad på Sørlandet. Sørlandsklimaet gjør at potetproduksjonen kan starte tidlig på våren. Fellespakkeriet er produsenteid og er nå i gang med sin ellevte sesong. De har god kontroll på potetene og følger de opp helt til de blir sendt avgårde med lastebilen.

– Vi er veldig opptatt av å levere nypoteter med høy kvalitet, sier Seland. Nypotetene finner kundene på Meny og på Rema 1000 i Agder og Telemark.

Powered by Labrador CMS