Nyheter

Kreativt

GRESSVIK I FREDRIKSTAD: Meny Ørebekk lar kundene forsyne seg selv, men lager rammene mer kreative enn de fleste. Det har ført butikken til finalen i kåringen av Årets matgledebutikk.

Publisert Sist oppdatert

Meny-butikken utenfor Fredrikstad ligger an til en økning på 15 prosent i år. Da Megabutikken en kilometer unna brant, valgte mange av kundene Meny istedet. Nå er Mega på plass igjen med ny, hypermoderne butikk og godt salg. Samtidig har Meny klart å beholde den ekstra omsetningen.

- Vi har Kiwi rett ved, og Rimi her borte har også vekst, sier assisterende butikksjef Bente Grønn. Hun har ikke noe godt svar på hvor Ørebekk og Gressvik henter kundene fra, men tallene er gode.

Matglede skaper butikken blant annet med et rikt utvalg enkle selvdemoer. Eller enkle? Kreativiteten er stor, og Menyfolkene er flinke til å tilby det lille ekstra. Når en skive ananas pyntes med øyne, nese, munn og hår fra frukt- og grøntavdelingen, etter sigende for å ligne mest mulig på Bente Grønn, får det garantert kundene til å stoppe opp og forsyne seg med en ananasbit.

Grønnsaker og dip eller spekeskinke kombinert med ost er fristende, om enn ikke spesielt unikt. Men å ha selvdemo med fruktsalat og vaniljesaus, det er en enkel idé som likevel ikke mange andre prøver.

- Det går bra uten søl bedyrer Bente Grønn.

Powered by Labrador CMS