Nyheter

Kvinnelig storeslem i Coop Prix

Det ble «damenes aften» da Coop Prix denne uken kåret årets butikker 2013. Kjedesjef Øyvind Krohn fikk æren av å hylle tre kvinnelige butikksjefer som kjedens beste da butikksjefmøtet ble arrangert på Værnes.

Publisert Sist oppdatert

Coop Prix Aure og butikksjef Ann Elin Kammen vant Årets butikk med omsetning over 30 millioner kroner.

Coop Prix Straumen og butikksjef Aina Timonen vant Årets butikk opp til 30 millioner Coop Prix Sjøholt og butikksjef Berit Dybvik ble kåret til Årets komet.

Alle tre ble feiret med stående applaus og jubel fra en fullsatt festsal på Rica Hell. – Dette er dyktige sjefer som virkelig har gjort en meget god jobb i sine respektive butikker, sier kjedesjef Øyvind Krohn i Coop Prix.

– Vi er en kjede i god utvikling og har mange butikker som leverer svært gode resultater. Derfor er det ekstra hyggelig å kunne dele ut heder til Årets butikk. Utviklingen og resultatene butikkene kan vise til er meget gode, og butikksjefene og deres medarbeidere skal ha all ære for at de står på hver dag for å gjøre kundene fornøyde, sier Krohn.

De tre seierkvinnene var også selv strålende fornøyd med utmerkelsene, og var unisont enige i at det er godt lagarbeid, god tone blant de ansatte og en vilje til å ville gjøre kundene tilfreds som ligger bak hver enkelt seier.

– Jeg er så heldig å arbeide sammen med en kjempestab med folk som alle elsker jobben sin. Dette er prisen deres! Det er helt strålende å vinne denne gjeve utmerkelsen, det føles veldig, veldig bra, sa Ann Elin Kammen, som har vært butikksjef på Aure siden 1. juni i fjor. Butikken tilhører Coop Orkla Møre.

Aina Timonen har vært butikksjef på Coop Prix Straumen siden 2011, og var helt målløs da hun ble ropt opp på scenen. – Dette er helt fantastisk, jeg har ikke ord. Jeg hadde ingen anelse om dette og det er bare utrolig gøy. Vi har en gammel butikk som er bitteliten, men jeg har verdens beste kolleger og vi jobber knallhardt for å holde på kundene, sa Aina.

Øyvind Krohn sier at nivået på butikkene er meget høyt.

– Årets butikk 2013 tildeles den butikken med best nøkkeltall for det siste året. Her teller både omsetningsutvikling, resultat og tilbakemelding fra kunder. Våre beste butikker holder et veldig høyt nivå, og det er en stor ære både å bli nominert og selvsagt å vinne, sier kjedesjefen.

Powered by Labrador CMS