Nyheter

Legger ned på Averøy

1. april er det ingen vei tilbake. Da må Coop Marked Meed på Averøy stenge dørene for godt.

Publisert Sist oppdatert

Et arbeidsutvalg har stått på for å få den nedleggingstruede nærbutikken i Averøy til å overleve, men uten å lykkes. 1. april er det slutt.

Styret i Coop Orkla Møre kan ikke lenger la butikken drive med røde tall og underskudd. – Vi tre fast ansatte blir tatt vare på i Coop Orkla. Vi er sikret ny jobb i nærområdet, sier daglig leder Vivian Strand til Tidens Krav.

Samtidig puster butikkansatte og innbyggere i Fresvik i Vik kommune ut. Der har Coop Vest bestemt seg for la nærbutikken fortsette driften.

– Vi legger ikke ned butikken, men likevel er det behov for å se nærmere på hva vi kan gjøre for framtida. Vi vil blant annet gå i dialog med Vik kommune og se hva vi kan gjøre sammen med tanke på å forbedre resultatet, som ikke er godt nok slik situasjonen er i dag, sier adm.direktør Geir Espe i Coop Vest til Sogn Avis.

Powered by Labrador CMS