Nyheter

Listhaug vil ha svin tilbake på menyen

– Vi kan ikke slutte å servere svin fordi det har flyttet muslimer til Norge, sier landbruksminister Sylvi Listhaug.

Publisert Sist oppdatert

Hun misliker at offentlige institusjoner velger bort gris fra menyen – og får støtte av kjøttbransjen. I kjøttbransjen er de misfornøyde med at fengsler og andre institusjoner kutter i bruken av svinekjøtt, av det som er såkalte praktiske grunner. Det er en økende andel av befolkningen med muslimsk bakgrunn som har ført til at svinekjøtt velges bort fra mange menyer.

– Våre medlemmer opplever at mange offentlige institusjoner, barnehager og storkjøkken i byene oftere velger bort svinekjøtt av hensyn til et lite mindretall, sier administrerende direktør i Kjøttbransjens Landsforbund, Bjørn-Ole Juul-Hansen, til NRK. Det finnes ingen statistikk, men Juul-Jensen mener trenden er tydelig, basert på tilbakemeldinger fra medlemmene. – Og det kan ikke bli sånn at alle barnehager velger kalkunpølser i stedet for svinepølser fordi det er praktisk. Hvis det er slik at barn i barnehagen opplever at det er fy å spise svinepølse, så lærer de seg en negativ holdning. Det mener jeg er feil, sier Juul-Hansen.

– Vi har spist svinekjøtt i Norge gjennom alle år, og det er en selvfølge at svin skal være på menyen. Alle som har ansvar for mat i offentlige virksomheter bør tenke på at svin skal være på menyen, så får de heller sørge for at de som ikke spiser svin får noe annet, erSylvi Listhaugs oppfordring. I flere år det vært overproduksjon av svin i Norge og flere svineprodusenter sliter med svak økonomi.

Powered by Labrador CMS