Nyheter

Lykke: – Reitan vil beskytte kioskene

– Det virker som om anmeldelsene av konkurrentenes søndagsbutikker også er for å beskytte kioskvirksomheten, sier Bunnpris-eier Trond Lykke til avisen.

Publisert Sist oppdatert

– Anmeldelsene ligger på et så lavt nivå at jeg ikke vil ha på trykk hva jeg mener om det, sier Bunnpris-gründer Trond Lykke til Adresseavisen.

Han vil heller rette oppmerksomheten på et poeng han mener ikke er kommet frem i søndagsbutikkdebatten. Lykke mener Rema 1000s anmeldelsene av konkurrentenes søndagsbutikker også er for å beskytte Narvesen 7-Eleven og Shell/7-Eleven, som også eies av Reitan-familien.

– Reitan er allerede den største aktøren på søndagsmarkedet gjennom at de eier kioskkjedene Narvesen og 7-Eleven i tillegg til en masse bensinstasjoner. Alle disse er meget store på dagligvarer, sier Lykke til avisen.

Kommunikasjonsdirektør Mette Fossum Beyer i Rema 1000 svarer slik på Lykkes utspill i en e-post til Adresseavisen:

– Vi håper vår anmeldelse av butikker som har for stort salgsareal på søndager og bryter loven, fører til en klarhet i dagens regelverk. Slik det er i dag håndheves ikke loven og det syns vi er alvorlig og ødeleggende for konkurransen mellom dagligvarekjedene. Vi ønsker sterk konkurranse, men på like vilkår. Vi håper folk forstår at dette ikke er en kamp for søndagsåpent, men en kamp for like konkurransevilkår. Her mener vi myndighetene må komme på banen og sikre at regelverket overholdes.

Powered by Labrador CMS