Nyheter

Maraton for første gang

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Servicekontoret på Kjøpmannshuset har vært ute og løpt. Bokstavelig talt. 37 ansatte, med samboere, koner/ menn og barn, har løpt alt fra 3 km til helmaraton.

Forretningsutvikler Øyvind Jensen og Trygg Mat-leder Frank Dale løp helmaraton for første gang. - Vi løp ikke bare for vår egen helse og det sosiale. 15 prosent av startkontingenten gikk til Right to Play som Kjøpmannshuset sponser, forteller Kristine Harnes, kommunikasjonsrådgiver i Kjøpmannshuset.

- Det var en ekstra inspirasjon da vi begynte å kjenne blodsmaken i munnen, tilføyer hun.

Nå planlegger flere å komme tilbake i neste års Oslo-maraton. - De som løp 3 km snakker allerede om 10 km neste år, og de som løp 10 km planlegger halvmaraton i 2009, forteller Harnes.

Powered by Labrador CMS