Nyheter

McDonald's prøver seg med frokost

McDonald's skal nå prøve seg i kampen om frokostkundene i Norge, skriver E24.

Publisert Sist oppdatert

– Vi har bestemt oss for å gjennomføre en testperiode hvor vi serverer frokost på utvalgte McDonald’s-restauranter i nærmeste framtid, sier kommunikasjonsdirektør Margaret Brusletto i McDonald's Norge til E24.

Frokosten skal serveres på rundt 15 av de 74 restaurantene til McDonald's i Norge. På den norske menyen vil man trolig få servert både de klassiske frokostproduktene fra McDonald's, samt en serie norske alternativer.

– Tilbudet blir noen lokale produkter, men også noen McDonald’s-produkter fra andre land, sier Brusletto.

Som du har lest i Handelsbladet FK tidligere, startet 7-Eleven startet opp frokostsatsing i mars, og kommentaren til McDonald's-planenen er: «Bring it on». – Vi har lyktes kjempegodt med frokostkampanjen. Vi skal fortsette satsningen og kommer trolig med nye frokostprodukter etterhvert, sier Julie Johansen, kategorileder for fast food i Reitan Convenience.

Powered by Labrador CMS