Nyheter

Meny Namsos utsatt for rykteflom

Ryktene om Meny Namsos snarlige død er sterkt overdrevet. Butikksjef Gunnar Valen sier til Namdalsavisa at butikken er utsatt for en rykteflom.

Publisert Sist oppdatert

Allerede i Meny Namsos´ første driftsår i 2007 gikk det rykter om at butikken gikk dårlig . Valen ønsker ikke å spekulere i hvordan ryktene oppstår - han vil konsentrere seg om å drive butikk.

- Vi lever i beste velgående, sier butikksjef Gunnar Valen på Meny Namsos til Namdalsavisa, som nok en gang konfronterer ham med ryktene om at ansatte har fått beskjed om å finne seg noe annet å gjøre.

Stadig dukker det opp rykter om at Meny Namsos går dårlig og skal legges ned. Flere ganger har ansatte spurt om det medfører riktighet det de hører på byen.

De ansatte blir informert, slik at alle vet om ryktene og kan avkrefte dem overfor kunder som spør. Og de er det ganske mange av.

Valen har en klar ide om hvordan de første ryktene oppsto. Det var da Norgesgruppen la om to Meny-butikker i Midt-Norge til Kiwi som følge av finanskrisa.

Meny-butikken har en 15-årig leiekontrakt med Namsos Handelspark. Butikken omsetter for rundt 30 millioner kroner per år, og målet er å øke.

Powered by Labrador CMS