Nyheter

Meny stengt etter muselortfunn

Nok en matbutikk i Bærum må stenge av lokaler på grunn av skadedyr. Tirsdag kveld stengte Mattilsynet bakeridelen på Meny Rykkinn med umiddelbar virkning på grunn av dårlig renhold og spor etter mus.

Publisert Sist oppdatert

Mattilsynet kom på en uanmeldt inspeksjon på grunn av en kundeklage om mus i virksomheten. I rapporten står det at «virksomheten hadde tatt én mus etter en kundeklage i juni 2009».

Et skadedyrsfirma ble tilkalt, og har vært der på oppfølging. Uten at problemet er løst, skriver Budstikka.

– Det har vært jobbet i hele natt, og Anticimex har vært på stedet både i går og i dag. De mener muselorten er gammel, og at dette først og fremst handler om manglende rengjøring. Vi må bare beklage at renholdsrutinene ikke har vært bra nok. Dette er brudd på rutiner, og skal ikke skje, sier presseansvarlig for Norgesgruppen, Tormod Sandstø.

Han tror problemene er mye mindre omfattende enn tilfellet var på Centra.

– Jeg har snakket med Anticimex og Meny, og de håper å åpne veldig fort. De mener det ikke er noe spor etter nylig aktivitet.

Powered by Labrador CMS