Nyheter

Mer kjeft for C-C

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Coca-Cola møter enda et kraftig angrep fra naboene. Advokat Ebun-Olu Adegboruwa hevder at han representerer 4 000 mennesker i havneområdet i Nigerias tidligere hovedstad Lagos når han planlegger et søksmål mot konsernet, angivelig fordi Coca-Cola skal ha pumpet ubehandlet avfall ut i vannet og dermed drept fisken som mange lokale levde av. Det skriver den britiske avisen The Guardian.

- Vi er trolig verdens best kjente merke, og dermed blir vi målet, sier Ed Potter i Coca-Cola til avisen.

CSR-professor Jeremy Moon mener Coca-Cola kanskje opplever det samme som Nike og Reebok: De er trolig bedre til å ta ansvar enn noen andre i verdikjeden, men fordi de er et kjent merke, pekes de ut.

Powered by Labrador CMS