Nyheter

Mest spill hos Vegas

PÅ SPILLTOPPEN: Dette er Norsk Tippings største kommisjonær i 2008: Vegas i Tollbugaten i Oslo. I fjor solgte Norsk Tipping spill for 36,2 millioner kroner fra denne adressen.

Publisert Sist oppdatert

- Det er Oddsen jeg selger mest av. Kundene mine er ikke så opptatt av Flax-lodd, sier Vegas-eier Kjell Sandberg til Handelsbladet FK.

Vegas er ikke akkurat en typisk kommisjonær for Norsk Tipping. Noen vil kalle det en spillehall eller en spillebule. Her samles storspillere og gamblere, og her satses det store beløp hver eneste uke. I 2008 hadde Vegas et ukentlig salg på kroner 697 713 for Norsk Tipping. Eneeier Kjell Sandberg selger bare spill fra lokalene sine i Tollbugaten. Etter at spilleautomatene forsvant, er spill fra Norsk Tipping blitt et storprodukt. Han håper han får tilgang på de nye spilleautomatene fra Norsk Tipping.

- Jeg vet ikke hvor det er blitt av automatkundene mine. Jeg tipper at de har forsvunnet over til bingo eller utenlandske spill. Norsk Tipping bør passe godt på Oddsen, så ikke storkundene forsvinner over til utenlandske bookmakere. Etter min mening er premieandelen altfor liten. Vinneroddsen bør de enten legge ned eller tilpasse til virkeligheten i 2009. Det går ikke an å drive et godt sportspill med en så liten premiepott. Da får du aldri den store veksten, det er bare å se på tippingen, sier Kjell Sandberg til Handelsbladet FK.

Norsk Tipping er fornøyd med sin største kommisjonær, men statsselskapet på Hamar liker ikke helt å bli assosiert med et storspillmiljø som Vegas. Men samtidig er det god butikk for begge parter. Basert på en provisjon på 7,5 prosent fikk selskapet Vegas 2,7 millioner kroner fra Norsk Tipping etter rekordåret. - Norsk Tipping er et skikkelig selskap med mange bra produkter, men jeg er misfornøyd med premieandelen. Skal du få økt salg må kundene vinne ofte, og gjerne mye, sier Sandberg.

- Hvorfor er det akkurat du som solgte mest i fjor?

- Jeg driver aktivt salg, jeg selger kunnskap og jeg selger ikke noe annet enn spill. Du må tygge maten litt for kundene dine, og sørge for at de er godt informert, sier Vegas-eieren.

Powered by Labrador CMS