Nyheter

Midt på treet - penger i kassa

GRÜNERLØKKA I OSLO: Egne merkevarer midt på treet - «me too»-produktene som ligger på samme nivå som de ledende industrimerkene. Det er der handelen kommer til å tjene penger. På billigproduktene blir det mindre og mindre å tjene. Det spår Øyvind Simonsen i Unil, som mener Lidls inntog i Norge er noe av det beste som har skjedd bransjen.

Publisert Sist oppdatert

- Det skjedde noe i norsk dagligvare da Lidl kom til Norge, mener Simonsen. Han er mannen som forsyner NorgesGruppen med egne merkevarer, som innkjøps- og markedssjef i Unil.

GOD LIDL-KVALITET

Heldigvis for NG og Unil kom Lidl til Finland og Sverige først, slik at det gikk an å forberede seg. - I Finland opplever vi at handelen ble tatt litt på senga. For oss var det viktig å møte Lidl med et fighting brand-konsept, sier Simonsen.

First Price er blitt et lavprissortiment som skal trekke kunder, og som gjør at Kiwi skal kunne møte Lidl på pris, produkt for produkt. Men det var ikke enkelt. Unil oppdaget at kvaliteten på Lidl-produktene var veldig god. - Vi måtte høyt i kvalitet på First Price for å matche den, fastslo Øyvind Simonsen da han snakket på Confexkonferanse om innovativ produktledelse.

MEDIUM EMV

Det som blir fremtidens satsingsområde og kilde til fortjeneste for handelen, er likevel medium egne merkevarer. Det er produktene i Eldorado- og Fiskemannen-klassen, som ligger tett opptil markedslederne i kvalitet og image. Samtidig ligger de lavere i utsalgspris, men målsettingen er hele tiden å gi bedre brutto.

- Bruttoen på merkevarene presses, og bruttoen på fighting brands vil også være under press, sier Simonsen.

SOM STABBURET

Til merkevareleverandørene er rådet fra hovedkonkurrenten enkelt: Gjør som Stabburet, som har klart å drive innovasjonen. Han bruker Grandiosa og Idun tomatketchup som eksempler:

- Stabburet har tatt innovasjonen på alvor og løftet Grandiosa med en serie nye pizzaer som har fått bort fokuset fra prisen på 22,90. Ingen har et reelt forhold til hva Grandiosa skal koste i dag, og lørdagspizzaen er plutselig med på å heve bruttofortjenesten, sier Simonsen. Idun sukkerfri tomatketchup er et eksempel på det samme.

- Og leverandørene må vurdere muligheten av å gi enkelte kjeder eksklusivitet på nye merkevarer. Jeg tror norske merkevareleverandører må tenke den tanken, å gi eksklusivitet på enkelte produkter og enkelte merker, sier Øyvind Simonsen i Unil.

Powered by Labrador CMS