Nyheter

Nå kommer Nabolaget

Fredag ga Kulturdepartementet grønt lys for det nye spillet fra Norsk Tipping, Nabolaget, som har ligget på vent i nærmere ett år. Adm. dir. Torbjørn Almlid i Norsk Tipping satser på å få Nabolaget på lufta på nyåret.

Publisert Sist oppdatert

- Planene er klare og vi har en stab som verker etter å gjøre alt fiks ferdig for å presentere det nye spillet fra Norsk Tipping. Prosessen fram har vært ganske lang, men jeg har stor tro på at kundene vil synes det var verdt ventetiden, sier Almlid i en pressemelding.

Nabolaget er et nytt spillkonsept som skal engasjere publikum i tv-sofaen på fredager utover vinteren. Går det som Norsk Tipping håper, vil spillet samle nabolag og skape god stemning i by og bygd over hele landet. Spillet går ut på å trekke ut en hovedvinner som får en førstepremie på 1 million kroner. Er du med i spillet og bor i nærheten av hovedvinneren, vanker det premie på deg også.

Norsk Tipping har lenge jobbet med det nye spillet i lotterikategorien. Nå har Norsk Tipping noen hektiske uker på seg for å få alt klart til første trekning på nyåret.

- Attraktive produkter og kontinuerlig fornyelse er en forutsetning for at vi skal kunne fylle vårt oppdrag, som er å kanalisere mest mulig av den norske spillomsetningen til Norsk Tipping. For å få til det, er det avgjørende at vi får anledning til å utvikle nye konsepter. Nabolaget fyller en nisje i markedet der Norsk Tipping hittil ikke har hatt tilbud, sier Almlid.

Powered by Labrador CMS