Nyheter

Narvesen feirer 15 år i Latvia

Narvesen fyller 15 år i Latvia, og i kveld markeres jubileet med en stor fest for kjøpmenn, samarbeidspartnere og gjester i Riga.

Publisert Sist oppdatert

I Norge ble Narvesen etablert i 1894, men kjeden inntok også Latvia for 15 år siden. I dag har Narvesen 244 butikker i republikken. I kveld markeres jubileet med besøk av både colonialmajor Odd Reitan, «Kiosk-kongen» Magnus Reitan, samt en en storstilt fest med kjøpmenn, samarbeidspartnere og gjester i Riga.

– Jeg sender varme gratulasjoner til Narvesen Latvia i anledning jubileet, og tar av meg hatten for det de har fått til disse 15 årene. Narvesen Latvia har hatt en fantastisk vekst i flere år og er veldig dyktige til å tilpasse seg markedet. Min far og jeg ser frem til å være med på feiringen i Latvia i kveld, sier adm. direktør Magnus Reitan i Reitan Convenience i en pressemelding.

Merkevaren Narvesen står meget sterkt både i Norge og i Latvia, og senest i forrige uke ble Narvesen Latvia kåret til Latvias 84. mest verdifulle bedrift av magasinet Forbes. I oktober kom landsjef Katrine Judovica på 15. plass over de mest suksessfulle forretningskvinner i Latvia i samme magasin.

–Etter oppkjøpet av R-kiosk og Lietuvos Spauda i Estland og Litauen tidligere i år, nyter vi veldig godt av den ekspertisen Narvesen Latvia kan tilby de nye baltiske landene vi er til stede i. Organisasjonen i Latvia bidrar allerede sterkt med sine ressurser i form av kompetanse og kunnskap, sier Magnus Reitan.

Powered by Labrador CMS