Nyheter

Neppe ordfører

TRONDHEIM: Kjøpmann Kai Morten Størseth fra Stugudal Landhandel debuterte som listetopp under kommunevalget. Bygdelista i Tydal kommune fikk respektable 19 prosent av stemmene, men det er neppe nok til å sikre ordførerplassen.

Publisert Sist oppdatert

Med kjøpmannen som listetopp fikk bygdelista Tydalslisten 19 prosent og tre representanter i kommunestyret.

- Jeg er veldig fornøyd. Håpet var to representanter, og det ble tre. Så dette går veien. Jeg tar det som et tegn på at folk vil ha en ny giv i bygda. Det skal jeg prøve å bidra til, sier kjøpmann Kai Morten Størseth til Handelsbladet FK.

Med en valgdeltagelse på 78,8 prosent er Tydal langt over landsgjennomsnittet. Kjøpmannen blir neppe ordfører, men han har vært med og forandret det politiske landskapet i kommunen. Spesielt har Arbeiderpartiet tapt stemmer til bygdelista.

Powered by Labrador CMS