Nyheter

Norgesgruppen med nytt kjedekonsept

Norgesgruppen skal teste ut et nytt kjedekonsept som har fått navnet Burgy. Det er en ny kjede av spisesteder som skal spesialisere seg på hamburgere av høy kvalitet. Den første etableringen kommer i Trondheim i oktober.

Publisert Sist oppdatert

I all stillhet er kjedekonseptet sydd sammen hos Norgesgruppen Servicehandel, og på finn.no søkes det etter daglig leder og 20 medarbeidere med «mastergrad i lidenskap for mennesker og mat» til den første etableringen. Det skjer 4. oktober når det nye kjøpesenteret Sirkus Shopping åpner på Leangen i Trondheim. Det blir byens største kjøpesenter.

For tidlig å si noe

Adm. direktør Marianne Ødegaard Ribe i Norgesgruppen Servicehandel ønsker ikke å snakke om det nye konseptet, bortsett fra å bekrefte at det blir en pilotetablering i Trondheim.

– Det er litt for tidlig for oss, det får vi komme tilbake til. Vi holder på med å ansette folk, sier Marianne Ødegaard Ribe til Handelsbladet FK.

Teksten i annonsen etter daglig leder viser at Norgesgruppen har store ambisjoner med Burgy. «Norges mest populære spisested for et raskt måltid» er et av budskapene i forkant av premieren i Trondheim. «Burgy er en helt ny kjede av spisesteder for folk som er på farten. Det er hamburgere som er vår spesialitet, men vi har og et bredt utvalg av smaksfulle sandwicher, wraps, salater og desserter».

Franchisedrift

Norgesgruppen har fått hjelp av Kulinarisk Akademi til å utvikle egne oppskrifter. Av annonseteksten går det frem at det etter hvert vil åpnes for franchisedrift. Med andre ord: Her er det nasjonale ambisjoner i krysningspunktet mellom servicehandel og servering, og kjeden skal kjennetegnes av kvalitet. «Burgy er annerledes fordi vi har valgt råvarer med høyere kvalitet enn våre hovedkonkurrenter, noe vi tror gir gjestene en bedre opplevelse og et mer smaksfullt måltid», heter det i annonseteksten.

Norgesgruppen Servicehandel har flere konsepter i gråsonen mellom servicehandel og servering, der de mest kjente er Deli de Luca og Mix. Slår alt til, vil Burgy etter hvert bli en del av det nasjonale kjedelaget.

Ifølge Norsk varemerketidende søkte Norgesgruppen om registrering av varemerket Burgy allerede i 2009.

Powered by Labrador CMS