Nyheter

Nortura låner slakteri av Spis

En større ombygging i slakteavdelingen ved Nortura Steinkjer er årsaken til at griseslaktingen flyttes til Midt-Norge slakteri fra mandag 8. februar.

Publisert Sist oppdatert

Nortura Steinkjer skal bygge om og låner lokalene til Midt-Norge slakteri i fire uker. Det er først og fremst gulvet i slaktehallen på Steinkjer som bygges om i tillegg til noen øvrige tilpasninger i avdelingen.

Dermed får 50 slaktere nye arbeidslokaler på henholdsvis Verdal og Levanger i en periode, i Midt-Norge slakteri, eid av Spis Grilstad.

– Medarbeiderne er positive til denne lille forandringen i hverdagen og gleder seg, forteller fabrikksjef Jan Tore Flak ved Nortura Steinkjer i en pressemelding.

Nortura Steinkjer slakter 220 000 gris årlig. I tillegg skal fabrikken leieslakte rundt 55 000 gris fra Spis Grilstad fra 1. september 2010.

Powered by Labrador CMS