Nyheter

Noterer rånernes bilnummer på Shell

Shell-stasjonen på Bryne har sett seg lei på bygdas rånere. - Vi har godt overvåkingsutstyr og naboer som vil notere bilnummer, advarer butikksjef Kenneth Opsahl i Stavanger Aftenblad.

Publisert Sist oppdatert

- Først da jeg på kveldstid jobbet i vaskehallen, ble jeg klar over hvor ille det var, sier Opsahl. Flere naboer til Shell-stasjonen på Bryne har tatt kontakt og bedt han om å få has på råneproblemet. Han vil gjerne samarbeide med naboene. - Råning er et problem for oss også, men jeg er ikke politi. De som «burner» her og som ikke har noe her å gjøre, skal imidlertid vite at bilnumrene deres blir notert, sier han.

Kenneth Opsahl har ved flere anledninger gått bort til ungdommene og bedt dem om å dempe seg.

- Noen tar dette til etterretning, mens andre fnyser av meg. Det er jo alltid slik at noen ødelegger for alle de andre, sier butikksjefen, som mener deler av råningen går på sikkerheten løs.

- Selvfølgelig er det farlig når bilene i stor fart skrenser rundt bensinpumpene, sier Opsahl.

Han har laget et skriv som han deler ut til ungdommene. Der presiseres det at det er forbudt å oppholde seg unødig på Bryne Bilistsenter (Shell-stasjonen) og at bilnumre vil bli oversendt politiet etter politiets eget ønske. Butikksjefen forstår naboene som reagerer på «burning» og høy musikk. Samtidig forstår han ungdommene, som etter hans mening burde hatt en plass hvor de kunne vist både seg og bilene sine frem på lovlig vis.

Powered by Labrador CMS