Nyheter

Ny i Handelsbladet FK

OSLO: - Klart vi skal ha de beste folka til Norges beste fagblad, sier redaktør Georg Mathisen i Handelsbladet FK. Nå henter han inn nye krefter fra Ski.

Publisert Sist oppdatert

Per Aaraas (40) er mannen som skal forsterke fagbladets markedsavdeling. Han kommer sist fra Proffice, et ikke ukjent selskap i bemanningsbransjen, hvor han har jobbet med salg.

- Jeg har stort sett arbeidet innenfor bemanningsbransjen siden 1994, og før det med økonomi. Men der ble jeg kanskje for pratsom? smiler Aaraas, som betegner seg selv som et utpreget sosialt vesen. Det er med andre ord fare for at mange av avisens annonsører får hilse på markedsarbeideren i tiden som kommer. Kundebesøk står nemlig definitivt på planen, i tillegg til utstrakt omgang med salgskorpsets viktigste tekniske hjelpemiddel: telefonen.

Markedssjef Thomas Johnsen synes Aaraas' bakgrunn i bemanningsbransjen er spennende. - Den skal vi dra nytte av, for det er mye ugjort på stilling ledig-fronten. Ansettelsen av Per innebærer en satsing på dette området.

Per Aaraas er for øvrig glad i film og litteratur, og dessuten glødende fan av et fotballag på Romerike som spiller i kanarigult. Han er født i Oslo, oppvokst på Sørum og Kolbotn og nå bosatt på Ski med kone og to barn. - De er ett og et halvt og tre og et halvt år gamle. Halve år er viktige i den alderen, fastslår han.

- Dette er en veldig bra tid å få inn en dyktig selger på, for nå skjer det mye i bransjen, sier Georg Mathisen, som minner om at dagligvareleverandørene kan pushe så mye varer de vil ut mot forbruker, men at de får ikke solgt noe om de ikke forteller det til kjøpmennene.

Per Aaraas er på plass fra 4. september, og får dermed mulighet til å gjøre seg kjent med store deler av bransjen på FK-konferansen som starter to dager senere.

Powered by Labrador CMS