Nyheter

Ny it-driftsavtale i Reitangruppen

TeleComputing har inngått en rammeavtale med Reitangruppen for levering av it-driftstjenester som omfatter datasenter, maskinvare, infrastruktur og programvare. Avtalen har en estimert verdi på 30 millioner kroner.

Publisert Sist oppdatert

– Reitangruppen omsetter for 60 milliarder kroner og består av fire forretningsområder, hver med spesielle krav til fleksible, store og fremtidsrettede it-løsninger. Vi ønsket en leverandør som kunne levere infrastrukturtjenester med høy kvalitet, og som med minst mulige forutsetninger og unntak ville understøtte våre applikasjoner, sier Steinar Forshaug, it-sjef i Rema 1000 i en pressemelding.

Rammeavtalen gjelder for alle selskapene i Reitangruppen, og vil først tas i bruk av Rema 1000, Rema Distribusjon og Gladengen Drift. Hvert selskap i Reitangruppen får anledning til å delta i rammeavtalen ved å inngå en egen tilknytningsavtale.

Driftsleveransen omfatter blant annet drift og overvåkning av eksisterende serverplattform, nytt sentralt driftsmiljø, samt drift og overvåkning av nettverksinfrastruktur.

Powered by Labrador CMS