Nyheter

Ny mathall endelig åpen

I går åpnet Mathallen Stavanger med stinn brakke, lovord og lange køer.

Publisert Sist oppdatert

Mathallen i «mathovedstaden» i vest har vært etterlengtet.

– Dette er en annen type mathall enn det du finner i andre norske byer. Vi ønsket oss en torg-følelse, og vi skal aldri selge importerte grønnsaker, bare gode, lokale råvarer, blant annet mye som ikke er tilgjengelig i butikkene, sier initiativtaker Nils-Henrik Stokke (bildet) til Byas.

Mathallen Stavanger holder til i Ryfylkegata 13 i det som en gang var en hermetikkfabrikk. På de 370 kvadratmeterne finner man 25 stander med alt fra supersunne grønnsaker til fristende sjokolade.

Etter åpningen skrev Mathallen Stavanger på sin Facebookside:

«Tusen, tusen takk for en flott mottagelse i dag! Vi er overveldet over alle de positive tilbakemeldingene og alle de flotte menneskene som har besøkt oss i dag! Det var ikke bare brød og grønt det bugnet av - hele kasseområdet utviklet seg til en liten oase av blomster og kort med flotte ord og varme tanker.

Beklager til de som opplevde noe kø i dag, men vi har hatt litt utfordringer med kassesystem og flyt - dette vil bli bedre og bedre for hver dag fremover.»

Powered by Labrador CMS