Nyheter

Ny topp i Eide Handel

Robin Berntsen er ny daglig leder i Mathuset Eide Handel. Matgledebutikken på Kvaløya utenfor Tromsø er regnet som et av landets beste supermarkeder.

Publisert Sist oppdatert

Butikken eies av kjøpmann Bård Pettersen, som på ingen måte har tenkt å gi seg. Han skal fortsette å utvikle butikken og den helt spesielle posisjonen i dagligvarebransjen. Det er få butikker i Norge som har et så stort og spennende utvalg med mat fra ulike lokale leverandører, og butikken har også utviklet flere egne Eide-produkter. Alt dette gjør at folk i Tromsø kjører milevis for å handle i butikken.

Robin Berntsen kommer fra Mack Bryggeri, og ifølge en fersk utgave av butikkens eget Eide Magasin betyr ansettelsen at laget «tar et nytt steg for å beholde posisjonen som Tromsøs beste dagligvarebutikk». Den nye daglige lederen bidrar også i magasinet med flere forslag til øl i og til mat.

Det er flere matmagasin i markedet, men få slår Eide Magasin, som blir trykt i et opplag på 40 000, to ganger årlig! Det ferske førjulsmagasinet på 40 sider frister med oppskrift og spesialiteter på julemat og julekos, med Bård Pettersen som redaktør, inspirator og kokk!

Powered by Labrador CMS