Nyheter

Økt salg med nye hyller

Nye hyller sørger for økt salg. Etter at Meny Revetal fikk inn nye hyller i meieriavdelingen, har salget økt med seks prosent. I tilsvarende butikker har salget gått ned i samme periode.

Publisert Sist oppdatert

- Butikken sparer tid på å vedlikeholde hyller og produktene kommer alltid i fronten på hylla, reklamerer salgssjef Robert Matic i HL Display. Nå er de nye Rollertracks-hyllene fra leverandøren på vei ut i flere butikker. I første omgang skal de fylles med meieriprodukter og hårfarger.

SALGSØKNING

Meny Revetal har hatt hyllene i drift i meieriavdelingen i et års tid. Ifølge

en undersøkelse som ACNielsen har gjort, er ledelsen i butikken godt fornøyd. Opplastingen tar litt lenger tid, siden varene må settes inn i hyllene. Men det går langt mindre tid til å rydde og fylle etter; varetrykket er godt, hyllene er ryddige og arbeidssituasjonen er bedre.

Samtidig øker altså salget. Meny Revetal er målt mot fire andre, tilsvarende Menybutikker. Etter at hyllene var på plass og innarbeidet, hadde Revetal økt salget av meieriproduktene med seks prosent. De andre butikkene hadde en nedgang på to prosent i samme periode.

TUNGE PRODUKTER

- Rollertracks fungerer på tunge produkter som melk og juice, slik at man sparer tid på å vedlikeholde hyllene, sier Matic. Men i tillegg til Tine, prøver L'Oréal dem ut i flere butikker; i første omgang på hårfarger.

I meieriavdelingene er hyllene igang på Coop Mega Sola, Ica Maxi Åssiden og Coop Mega Skøyen, mens Mega-butikkene på Madla og Sola pluss Maxi-butikkene i Drammen og på Strømmen har hårfarger i de nye hyllene.

Powered by Labrador CMS