Foto: Fredrik Varfjell / NTB scanpix / TT / kod 20520

Nyheter

Orkla kjøper velkjent merkevare i Danmark

Publisert Sist oppdatert

Gjennom sitt heleide datterselskap Orkla Foods Danmark A/S har Orkla signert og gjennomført en avtale om kjøp av merkevaren Pama, som er markedsleder i Danmark innen grøtris, melder Orkla selv på sin nettside.

Orkla Foods Danmark er i dag distributør av Pama-produktene på vegne av PepsiCo.

– Orkla har en ledende posisjon i dansk dagligvarehandel, herunder en lang rekke matvarekategorier. Med kjøpet av Pama styrker vi porteføljen med en ikonisk merkevare som har en sterk posisjon hos danske forbrukere, sier Carsten Hänel, CEO for Orkla Foods Danmark.

Pama er en lokal merkevare som tilbyr grøtrisprodukter til forbrukere i Danmark og Sverige. Merkevaren har vært en del av PepsiCo siden oppkjøpet av The Quaker Oats Company i 2001.

Avtalen omfatter kjøp av merkevaren Pama, og inkluderer ingen medarbeidere eller produksjonsfasiliteter.

Partene er blitt enige om ikke å offentliggjøre kjøpesummen.

Powered by Labrador CMS