Daglig leder i Too Good To Go Norge, Ann Kristin Raknes Pfründer, tok imot prisen under åpningssermonien i Oslo rådhus.

Nyheter

Oslo Innovation Award gikk til Too Good To Go

Matredder-selskapet Too Good To Go stakk av med årets Oslo Innovation Award, som ble utdelt under åpningen av Oslo Innovation Week mandag. Prisen gis til et vekstselskap som kan vise til en bærekraftig forretningsmodell samtidig som de løser et samfunnsproblem.

Publisert Sist oppdatert

Too Good To Go knytter butikker og spisesteder med mat til overs sammen med folk som ønsker å redde maten til redusert pris, gjennom en app. Slik sørger de for at overskuddsmat ender opp i folks mager og ikke i søpla, og bidrar til å redusere matsvinn.

– Det er en ære å motta denne anerkjennelsen for vår evne til å gjennomføre veksttrategien vår samtidig som vi bidrar til å løse et stort miljøproblem - matsvinn. Vår ambisjon er å redde enda mer mat fremover ved å fortsette å vokse i markedene vi allerede er i, raskt finne veien til nye markeder og stadig lete etter nye løsninger for å redusere matsvinnet. Alt dette med hjelp fra våre fantastiske matreddere - både samarbeidspartnere og brukere, sa daglig leder i Too Good To Go Norge, Ann Kristin Raknes Pfründer fra scenen.

Too Good To Go er nå tilstede i 13 land og har sørget for at over 20 millioner måltider har blitt reddet fra å havne i søpla – og slik spart kloden for over 52.000 tonn med CO2-utslipp. I Norge har 1700 butikker og 850.000 nordmenn sammen reddet over 2,2 millioner porsjoner med overskuddsmat.

– Vi ser at villigheten til å ta miljøvennlige valg i hverdagen er stor, både hos folk og bedrifter, når det blir gjort enkelt, tilgjengelig og gøy.

Powered by Labrador CMS