Nyheter

Plystret seg til pris

DRAMMEN: Hvis en ansatt plystrer på vei til jobb, plystrer kunden på vei ut av butikken, sier Jan Erik Fosse. Nå kan han selv plystre hele veien til London.

Publisert Sist oppdatert

Da kremmeren som nettopp har forlatt Kiwi Tollnes for å bli distriktssjef, ble kåret til Årets kjøpmann, var det på den måten han oppsummerte filosofien sin. Den filosofien sørget for en tårevåt vinter i Skien.

SMILTE GJENNOM TÅRENE

Først fikk medarbeiderne hans vite at sjefen skulle slutte i butikken. De var glade på hans vegne, men gråt for å miste verdens beste sjef. Så kom gledestårene da juryen pekte ham ut som best i landet.

Selv ble Jan Erik Fosse overrasket. Han visste ikke en gang at han var foreslått. Forberedt var han heller ikke da prisen skulle overrekkes. Det skjedde på regionsamling i Kiwi i Drammen. «Maze 2012» er tittelen kjeden har satt på programmet som skal gjøre den størst og best. Rundt 90 Kiwi-folk fra regionen fikk den best tenkelige starten hva eksempler gjelder: Ikke bare best practice, men very best practice.

TIL LONDON

Ved siden av diplomet er Årets kjøpmann premiert med en tur til London. Her skal Procter & Gamble ta ham med til forskningslaben sin, sette på ham 3Dbrillene og vise ham hvordan fremtidens butikk kan komme til å bli.

Men i tillegg til en tur med fremtidsvyer og inspirerende butikkbesøk, håper Karolina Grønås Henriksen, salgssjef kjeder hos P&G, å kunne tilby ekstra inspirasjon på fritiden:

- Vi har fått med oss at du er Arsenalsupporter. Vi prøver å skaffe billetter så du kan få sett favorittlaget, kunne hun fortelle, på scenen foran en fornøyd forsamling Kiwi-kremmere. Nå har de noe å strekke seg etter.

Powered by Labrador CMS