Denne gjengen er klare for å ta i mot kundene i landets første Gigaboks-butikk. Sortimentssjef Peter Håkansson, markedssjef Caroline Odden Brenne, Gigaboks-sjef Terje Systad og HR-ansvarlig Astrid Algaard. Foto: John Kvalnes

Nyheter

Premiere for Gigaboks

Onsdag klokken ti åpner den første filialen av Norgesgruppens nye storhandelskonsept Gigaboks.

Publisert Sist oppdatert

Butikken skal gi kundene en ny type handleopplevelse gjennom salg av varer i store forpakninger, nyttige faghandelsprodukter og spennende partivarer.

Den første butikken ligger i storhandelsdelen av Metro-senteret på Lørenskog og er på nærmere 2000 kvadratmeter. Butikken tar mål av seg til å bli en destinasjon for storhandleren og storfamilien som er ute etter varer og pakningsstørrelser de ikke finner i vanlige dagligvarebutikker. Vareutvalg og eksponering vil skille seg ut fra dagens butikker og gi kunden nye idéer og praktiske løsninger for å få hverdagen til å gå opp.

– Vi ønsker å gi nordmenn gode handleopplevelser gjennom et lagerbutikk-konsept som tilbyr store forpakninger og spennende merkevarer av god kvalitet og til en god pris. Vi mener ingen har det vi nå etablerer i Norge i dag, sier Terje Systad, leder for Gigaboks, i en pressemelding.

Neste Gigaboks er planlagt åpnet på Åsane i Bergen i løpet av høsten 2022. Det jobbes med flere lokasjoner, og dersom kundene liker det nye kjedekonseptet, er ambisjonen å ha rundt ti butikker innen 2025. Butikkene vil lokaliseres på sentrale beliggenheter med god parkering, i nærheten av store byer. De vil ha en størrelse på omkring 2500 kvadratmeter, med vareeksponering i hovedsak direkte fra pall og «binger».

Powered by Labrador CMS