Nyheter

Promoterer laks og makrell

Eksportutvalget for fisk løfter fram norsk laks og makrell i årets sommerkampanje.

Publisert Sist oppdatert

– Selv om de første annonsene står på trykk allerede i månedsskiftet mai-juni, er strategien å komme sterkest inn med disse budskapene på høyden av den norske grillsesongen. Da ser nordmenn etter alternativ og sunnere grillmat, sier Lisbeth Bjørvig Hansen i EFF.

Derfor kommer det største annonsetrykket i riksaviser i juli måned.

Med to utvalgte arter og to budskap, har EFF også to målgrupper i sommer. Budskapene og oppskriftene om laks som grillmat, skal først og fremst nå barnefamilier. Budskapet om makrell som sommermat er på sin side rettet mot en mer voksen målgruppe.

EFF bruker ikke bare annonser i aviser og magasiner for å vinne sommerlandet for laks og makrell. Flere enn en halv million nordmenn får også oppskriftshefter i butikk eller sammen med et ukeblad de kjøper eller abonnerer på.

Powered by Labrador CMS