Nyheter

Reitan medlem i Grønt Punkt

Reitan Convenience blir kontrollmedlem i Grønt Punkt. Alle leverandørene til Narvesen og 7-Eleven plikter dermed å bli medlem i Grønt Punkt.

Publisert Sist oppdatert

– De fleste leverandørene er allerede medlemmer, men både Narvesen og 7-Eleven ønsker i større grad å fremme godt miljøarbeid. Det mener vi lønner seg på alle måter, og dette er ett av flere tiltak, sier adm. direktør Magnus Reitan i Reitan Convenience.

– Vi er meget fornøyde med at Reitan Convenience støtter opp om emballasjedugnaden ved å bli kontrollmedlem i Grønt Punkt Norge. Mange virksomheter har fremdeles et stort antall leverandører som er gratispassasjerer på næringslivets returordninger. Disse produserer eller benytter emballasje uten å være med å betale for returordningene. Dette til tross for at også deres emballasjeavfall blir samlet inn og utgjør en kostnad for systemene. Dette kan virke konkurransevridende overfor dem som lojalt slutter opp om systemet, og kan på sikt true returordningene. Ved å bli kontrollmedlem viser Reitan Convenience et tydelig samfunnsansvar, sier adm. direktør Jaana Røine i Grønt Punkt Norge.

Powered by Labrador CMS