Nyheter

Rema lanserer egen økopizza

Vegetarisk, økologisk fullkornspizza lanseres under eget merke på Rema 1000. Med det kommer det en økologisk måltidsløsning i lavprishylla.

Publisert Sist oppdatert

For 30 kroner kan du nå få deg et helt økologisk måltid. – Vår nye, økologiske fullkornspizza Margherita smaker kjempegodt og kan serveres med god samvittighet til små og store. Det er ikke mange økologiske måltidsløsninger på markedet, så dette er midt i blinken for den bevisste forbruker, sier produktsjef Line Berg Dørum i Rema Trading fornøyd.

Pizzaen har både Debio-merket, den europeiske økoblomsten, nøkkelhullsmerke – og et stempel om at den er vegetarisk.

– Vi synes det er viktig at økologi og sunnhet ikke skal gå på bekostning av en utrolig god pizza, som i tillegg er økologisk og fullkorn, sier Berg Dørum. Hun mener pizzaen gjerne kan nytes som den er, men også at det er perfekte utgangspunkt for å skape kundens egen favorittpizza. – Du får en herlig variant ved å legge på parmaskinke, ruccolasalat, pinjekjerner og nyrevet parmesan etter steking. Drypp litt extra virgen olivenolje på pizzaen helt til slutt for en optimal smaksopplevelse, anbefaler Line Berg Dørum, som har tenkt å markedsføre øko-nyheten i Remas interne kanaler.

Rema 1000 har utviklet pizzaen i nært samarbeid med et tradisjonelt pizzabakeri i utkanten av byen Modena i Nord-Italia. På pakningen kan du lese at det måtte mange diskusjoner og smaksprøver til før de kom frem til akkurat denne varianten, som Rema 1000 selv hevder er helt unik.

«En sprø bunn er fylt med de fineste ingredienser valgt med omhu. En ekte italiensk pizza av førsteklasses kvalitet - det kan smakes. Laget av en fullkornsdeig, som har fått lov til å heve i et døgn», kan du blant annet lese på esken.

Powered by Labrador CMS