Nyheter

Rema: - Morsomt at de tar etter oss

Markedssjef Lars Kristian Lindberg i Rema 1000 ser flere likhetstrekk mellom egne kampanjer og Norgesgruppens nye sommerkampanje.

Publisert Sist oppdatert

– Det er ikke overraskende at man ønsker å utfordre markedslederen når man ser den suksessen vi har hatt på grill. Det er morsomt å se hvordan de andre tar etter Rema 1000 i hvordan de lager helhetlige konsepter og gjennomfører kampanjene. Selv om vi skjønner at konkurrenter skal prøve å ta oss, sitter ikke vi stille av den grunn, sier han til Kampanje.

Per Roskifte, konserndirektør kommunikasjon og samfunnskontakt i NorgesGruppen, avviser at de har sett mot Rema 1000 når de har utarbeidet kampanjen.

– Dette er jo en felleskampanje som vi ikke har gjort lignende av før, og vi gjør det på tvers av konsepter for å få ekstra kraft i sommermarkedet. Rema 1000 har bare én kjede å forholde seg til, mens dette er mange konsepter som trekker i samme retning, og det føler vi oss ganske unike på, sier Roskifte til Kampanje.

Powered by Labrador CMS